بهترین رژیم های لاغریرژیم ها

چگونه فستینگ باعث لاغری می‌شود؟

رژیم غذایی فستینگ

چنانچه به دنبال رژیمی هستید که در مدت کوتاهی، مقدار زیادی وزن کم کنید، رژیم کتوژنیک و رژیم کانادایی بسیار محبوب است. اما به دلیل سرعت بالا و کاهش وزن زیاد در این دو نوع رژیم، سلامت افراد به خطر خواهد افتاد. همچنین به سرعت به وزن گذشته بر می‌گردند. اما رژیم لاغری فستینگ، یکی از انواع رژیم است که  5 نوع مختلف دارد و با استفاده از آن می‌توانید بدون بازگشت وزن کم کنید.

۳ قدم تا شکم تخت : بدون ورزش شکمتو تخت کن

رژیم غذایی فستینگ

معرفی رژیم فستینگ

رژیم معرفی فستینگ، 5 شکل وجود دارد. یکی از معروف‌ترین آن‌ها رژیم لاغری یک روز در میان است. فستینگ مانند روزه‌داری است. بنابراین باعث می‌شود که بدن از چربی‌های ذخیره شده بدن استفاده کند. در این صورت  باعث می‌شود تا وزنتان کاهش پیدا کند. این مورد مشابه با رژیم کتوژنیک است. فواید رژیم فستینگ عبارتند از:

رژیم غذایی فستینگ

  • کاهش وزن متعادل
  • ماندگاری

این نوع رژیم برای افراد چاق نیز قابل درمان است. البته توجه داشته باشید زنان باردار و شیرده نباید از این رژیم استفاده کنند. لازم به ذکر است که در این رژیم نسبت به سایر رژیم‌ها پروتئین سوزی کمتری دارد.

روش‌های رژیم فستینگ

روش‌‌های رژیم فستینگ عبارتند از:

رژیم غذایی فستینگ

  • فستینگ یک روز در میان
  • غذا خوردن با زمان محدود (رژیم 16/8، یک روز، جنگجو)
  • رژیم غذایی 5:2

نحوه عملکرد رژیم فستینگ

برنامه رژیم فستینگ چند روش متفاوت وجود دارد. تمامی آن‌ها طبق دوره‌های زمانی منظم برای غذا خوردن و اجتناب از غذا هستند. به عنوان مثال، یکی از این روش‌ها این است که تنها 8 ساعت در روز می‌توانید غذا بخورید و بقیه روز را باید روزه داری کنید.

رژیم غذایی فستینگ

برخی از افراد هم تنها 2 روز تنها یک وعده غذایی می‌خورند. پس از این ساعت‌ها ذخایر پروتئین و قند تمام می‌شود. در مجله اوریکا در بخش رژیم ها دسته بهترین رژیم‌های لاغری می‌توانید مقالات دیگر که درباره رژیم غذایی وجود دارد را مطالعه کنید.

رژیم فستینگ چیست ؟

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا