انگیزه ورزش کردنتناسب اندام

آیا ورزش کردن به کاهش استرس کمک می‌کند؟

تاثیر ورزش بر کاهش استرس

در زندگی روزمره تمامی افراد با تنش، بی‌قراری، تپش قلب و فشار جسمی بالایی همراه هستند، کنترل استرس بسیار سخت خواهد بود. چنانچه هنوز برای کنترل استرس اقدامی انجام ندادید، بهتر است که درباره تاثیر ورزش بر کاهش استرس تحقیقاتی انجام دهید. زیرا طبق مطالعات انجام شده، ورزش می‌تواند استرس را کاهش دهد.

تاثیر ورزش بر کاهش استرس

تاثیر ورزش بر کاهش استرس چیست؟

اگر مدام استرس و اضطراب داشته باشید، باعث تضعیف شدن بدنتان خواهد شد. استرس نه تنها یک مساله ذهنی و عاطفی است، بلکه به جسم شما نیز صدمه خواهد زد. از جمله مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید، شامل سردرد، کمردرد، بی‌خوابی و ناراحتی معده است. اگر در حال مبارزه با استرس هستید، باید بدانید که اوضاعتان خطرناک خواهد شد. اما لازم نیست که نگران باشید. زیرا ورزش باعث می‌شود تا اضطراب و استرستان را کاهش دهید و در نهایت آن را مهار کنید. بنابراین تاثیر ورزش بر کاهش استرس فراوان است و با استفاده از آن می‌توانید زندگی شادابی داشته باشید.

تاثیر ورزش بر کاهش استرس

چگونگی کمک ورزش به کاهش استرس

یکی دیگر از نکاتی که بر میزان استرس و اضطراب تاثیر می‌گذارد، جنسیت افراد است. طبق آمار زنان استرس حادتری را دارند. به‌علاوه، آن‌ها نسبت به آسیب‌های استرس نسبت به آقایان حساس‌ترند.

تاثیر ورزش بر کاهش استرس

زمانی‌که استرس به سراغتان می‌آید، ممکن است کارهای مختلفی انجام دهید، برخی بیشتر می‌خوابند. برخی دیگر بیشتر غذا می‌خوارند. افرادی نیز عصبی و بی‌قرار هستند. در این شرایط باید تحرک داشته باشید تا عرق بریزید. بدین ترتیب استرستان را کاهش خواهید داد.

با داشتن فعالیت بدنی، عضلات جنب و جوش خواهند داشت. بنابراین جریان خون بهتر خواهد شد. با ورزش، می‌توانید به خودتان کمک بیشتری کنید. چند ورزش است که با کمک آن می‌توانید استرس بدنتان را کم کنید. این ورزش‌ها ذهن و بدنتان را درگیر می‌کند و به شما کمک می‌کند تا استرستان را درمان کنید. یکی از ورزش‌ها رقص و انجام حرکات موزون است. با انجام این ورزش می‌توانید روحیه عالی در خود پرورش داده و استرستان را کاهش دهید.

وزرش‌های عالی برای کاهش استرس عبارتند از:

  • تنیس
  • یوگا
  • پیاده‌روی
  • بدنسازی
  • پیلاتس
  • رقص

در مجله اوریکا در بخش تناسب اندام، دسته انگیزه برای ورزش مطالب مفیدی دارد که به شما در داشتن تناسب اندام کمک می‌کند.

چطور با وجود کمبود وقت، ورزش کنیم؟

نفس تنگی حین ورزش؟ علائم و راهکارهای آسم ورزشی

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا