جراحی زیباییدرمان و پیشگیری

آیا خوابیدن بعد از بوتاکس باعث خراب شدن نتیجه می‌شود؟

عوارض خوابیدن و دراز کشیدن بعد از بوتاکس

خوابیدن بعد از بوتاکس عوارضی دارد که با دانستن آن‌های می‌توانید به راحتی دوران نقاهت را گذرانده و هیچ مشکلی نداشته باشید. این روزها بوتاکس طرفداران بسیاری دارد. اما شما باید تمامی مواردی که ممکن است بعد از انجام آن مشکلاتی ایجاد کند را به خوبی بدانید تا بتوانید آسیب‌های وارده را به حداقل برسانید. در ادامه می‌خواهیم درباره عوارض خوابیدن بعد از بوتاکس صحبت کنیم.

خوابیدن بعد بوتاکس

بوتاکس چیست؟

در بوتاکس ماده‌ای به نام سم بوتولینوم وجود دارد که می‌توان آن را به نقاط مختلفی از صورت تزریق کرد. این امر باعث می‌شود تا بدون جراحی زیبایی خاصی، چین و چروک‌های صورتتان کاهش پیدا کند.

خوابیدن بعد بوتاکس

چنانچه به درستی از بوتاکس استفاده کنید، برای کاهش چین و چروک‌های صورتتان، جوانسازی، رطوبت رسانی بهترین گزینه است. همچنین با این عمل می‌توانید سیاهی زیر چشمتان را از بین ببرید. این سم به هر جایی از صورت تزریق شود، عصب آن قسمت را فلج خواهد کرد. بنابراین آن مکان را نمی‌توانید حرکت دهید.

کراتین یا بوتاکس مو؛ کدام روش برای شما مناسب‌تر است؟

خوابیدن بعد بوتاکس

چرا بعد از بوتاکس خواب آلود می‌شوید؟

با ترزیق این ماده شما احساس خواب‌آلودگی خواهید کرد. بنابراین تمایل دارید که بخوابید. اما پزشکان توصیه می‌کنند که پس از تزریق بوتاکس تا چند ساعت صبر کنید و نخوابید، تا اثر اولیه ماده از بین برود. در صورتی که در این زمان بخوابید مشکلات زیر را خواهید داشت:

خوابیدن بعد بوتاکس

  • مشکلات تنفسی
  • حرکت کردن ماده بوتاکس و پخش آن به قسمت‌های دیگر

تا چه زمانی پس از تزریق بوتاکس نباید خوابید؟

دراز کشیدن و خوابیدن بعد از بوتاکس تا 6 ساعت ممنوع است. زیرا در هنگام دراز کشیدن و خوابیدن، مواد تزریق شده به مناطق اطراف حرکت می‌کند. بدین ترتیب ظاهری نامتقارن و غیرطبیعی خواهید داشت. بعد از اینکه 6 ساعت تمام شد، ماده بوتاکس کاملا به عضلات نفوذ پیدا کرده و شما با آرامش می‌توانید بخوابید. توجه داشته باشید که تا 2 روز اول پس از تزریق به پشت بخوابید و سرتان از بدنتان بالا باشد. در این صورت ماده تثبیت شده و عوارضی به وجود نخواهد آمد.

در مجله اوریکا در بخش درمان و پیشگیری، دسته جراحی زیبایی می‌توانید نکات بیشتری درباره عمل زیبایی بدست آورید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا