دانستنی‌های سلامت و زیباییرنگ مو

نکات مهم برای رنگ کردن مو ها به روش حرفه ای

نکاتی که باید قبل از رنگ کردن مو بدانید

رنگ کردن مو می تواند باعث زیبا شدن چهره شما و تغییرات در استایل شما شود. اما این موارد در صورتی است رنگ کردن مو ها به روش حرفه ای انجام شود و سلامت موها حفظ شود. برای رسیدن به نتیجه مطلوب در این زمینه باید نکاتی را رعایت کنید. در این مقاله به بررسی نکاتی که باید قبل و بعد از رنگ کردن مو رعایت کنید، می‌پردازیم.

انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ مو یکی از مهم‌ترین مرحله ها برای رنگ کردن مو است. رنگی را انتخاب کنید که با رنگ پوست، زیرتون پوست و چهره شما هماهنگ باشد و باعث زیبایی بیشتر چهره شما شود. برای پیدا کردن مناسب ترین رنگ مو با چهره خود از آرایشگر حرفه ای مشاوره بگیرید.

انتخاب رنگ مناسب

آزمایش حساسیت قبل از رنگ کردن مو

تست حساسیت را قبل از رنگ کردن کامل مو ها انجام دهید. برای اینکار باید مقداری رنگ را پشت گوش و یا داخل بازو های خود بزنید و بعد از شستشو مدت 2 تا 4 روز صبر کنید. اگر هیچ گونه حساسیتی نداشتید می توانید از رنگ مو با اطمینان بیشتری استفاده کنید.

حفظ زیبایی و درخشش رنگ مو با راهکار های ساده

آماده‌سازی موها

قبل از رنگ کردن، موها را به خوبی شستشو دهید تا چرب نباشد. برای شستن مو ها از شامپوی مناسب استفاده کنید و برای پیشگیری از آسیب دیدن موها از مواد مرطوب کننده مو استفاده کنید. موها را کاملاً خشک کنید تا رنگ به طور یکنواخت جذب شود.

روش های حرفه ای رنگ کردن مو

استفاده از وسایل محافظت‌کننده

از دستکش و ئیش بند برای رنگ کردن مو ها استفاده کنید تا پوست و لباس شما کثیف نشود. می توانید برای جلوگیری از رنگ گرفتن پوست اطراف مو از کمی وازلین در این منطقه از پوست استفاده کنید.

چگونه ورزش به سلامت و جوانی پوست کمک می‌کند؟

زمان‌بندی مناسب

زمان مناسب برای رنگ گرفتن موها را رعایت کنید. اگر بیشتر از زمان تعیین شده رنگ را روی مو قرار دهید ممکن است باعث آسیب دیدن مو و یا تیره شدن بیشتر از اندازه مو شوید.

رنگ کردن مو به روش حرفه ای

نکات مهم برای رنگ کردن مو ها به روش حرفه ای

شستشوی مناسب بعد از رنگ کردن مو

بعد از اتمام زمان رنگ ابتدا مو ها را با شامپوی مخصوص موی رنگ شده و آب ولرم یا سرد شستشو دهید. برای حفظ رطوبت مو ها از نرم کننده ها و ماسک های مناسب استفاده کنید.

مراقبت‌های بعد از رنگ کردن مو

برای حفظ رنگ و سلامت موها، به صوت مکرر مو را شستشو ندهید و از شامپوها و نرم کننده های مخصوص موهای رنگ‌شده استفاده کنید. همچنین، از وسایل حرارتی مانند بابلیس، اتومو و سشوار کمتر استفاده کنید و از محصولات محافظت‌کننده در برابر حرارت این وسایل استفاده کنید.

با رعایت این نکات، رنگ موی زیبا و با دوام خواهید داشت و برای مدت بیشتری از زیبایی موهای خود لذت می برید.

اگر علاقه مند به زمینه رنگ مو هستید در دسته رنگ مو در سایت اوریکا می توانید مقالات زیادی درباره رنگ مو مطالعه کنید.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا