زیبایی و آرایش

راهنمایی استفاده از فیکساتور

در چه مواقعی از فیکساتور استفاده کنم؟

اسپری فیکس یا فیکساتور یک محلول آرایشی است که برخلاف پرایمر از آن پس از کامل شدن میکاپ استفاده می شود. درحالت کلی این محصول وظیفه دارد که آرایش و میکاپ را ثابت نگه داشته و از آن در برابر رطوبت، چربی و سایر آلاینده ها محافظت کند.

چرا استفاده از فیکساتور اهمیت دارد؟

در بخش قبل اشاره شد که اسپری فیکس نوعی مکمل برای میکاپ شما می باشد. به عبارتی دیگر، بدون استفاده از فیکساتور نیز، آرایش شما کامل است، ولی استفاده از آن باعث می شود تا دوام و طول عمر آرایشتان بیشتر شود.

دلیل اهمیت استفاده از اسپری فیکس، خراب شدن آرایش پس از چند ساعت می باشد. به طور مثال، بیشتر مراسماتی که در آن ها شرکت میکنیم، چندین ساعت به طول می انجامند که در این مدت، آرایش صورت، ظاهر اولیه خود را از دست می دهد. عواملی همانند عرق کردن، چرب شدن و … باعث می شوند که کیفیت آرایش پایین آمده و بسیار نامرتب به نظر برسد. برای جلوگیری از این مشکل می توان از فیکساتور ها استفاده کرد.

استفاده از فیکساتور
استفاده از فیکساتور

در چه مواقعی از فیکساتور استفاده کنم ؟

در صورتی که قصد دارید در مراسم به خصوصی و یا در مهمانی های طولانی مدت شرکت کنید، توصیه می شود که از اسپری فیکس استفاده کنید. زیرا استفاده از این اسپری باعث می شود که در طول مراسم، آرایش شما زیبا و یکدست باقی بماند. ولی در صورتی که دوام میکاپ برای شما اهمیتی ندارد و یا برای تجدید آرایش مشکلی ندارید، نیازی به استفاده از این محصول نیست.

انواع فیکساتور

در حالت کلی فیکساتور ها به دو صورت محلول و پودری تولید می شوند. ولی باید توجه داشت که استفاده از اسپری های فیکس خصوصا برای افراد مبتدی و آماتور راحت تر است، به همین دلیل اسپری های فیکس رایج تر از فیکساتور های پودری هستند.

طرز استفاده از اسپری های فیکساتور

آخرین محصولی که در آرایش استفاده می کنید، اسپری فیکس است. برای استفاده از این محصول، پس از آن که میکاپتان کامل شد، ظرف اسپری را به خوبی تکان دهید تا مواد موجود در آن حل شوند. سپس آن را در فاصله 20 تا 25 سانتی متری صورت نگه داشته، چشمانتان را ببندید و اسپری کنید. توجه کنید که اسپری فیکساتور وارد چشم هایتان نشود.

چگونگی انتخاب اسپری فیکس مناسب

دقیقا همانند انتخاب سایر محصولات آرایشی، برای انتخاب اسپری فیکس نیز، مهم ترین عامل جنس پوست می باشد. در ادامه به بررسی جنس پوست های مختلف و اسپری های مناسب برای آن ها پرداخته می شود.

اسپری فیکس برای پوست خشک

خوشبختانه امروزه اسپری ها فیکساتور در انواع مختلفی تولید می شوند. بعضی از آن ها حاوی مرطوب کننده و بعضی دیگر دارای الکل می باشند. استفاده از اسپری های حاوی الکل برای پوست های خشک بسیار مضر است، چون الکل باعث می شود که پوست خشک تر شود. مناسب ترین انتخاب برای پوست های خشک، فیکساتور های حاوی مرطوبت کننده می باشد که استفاده از آن ها موجب آبرسانی به پوست و شادابی آن می شود.

اسپری فیکس برای پوست چرب

در صورتی که دارای پوستی چرب و یا مختلط هستید، باید از اسپری اویل فری استفاده کنید. این اسپری ها فاقد روغن بوده و استفاده از آن ها باعث بسته شدن منافذ پوستتان نمی شود.

کاربرد های اسپری فیکساتور

کاربرد های اسپری فیکساتور
کاربرد های اسپری فیکساتور

مرطوب کردن اسفنج کرم پودر

مرطوب کردن اسفنج کرم پودر ها، یکی از راه های افزایش کیفیت آن ها بر روی پوست می باشد. در صورتی که برای مرطوب کردن اسفنج این محصولات، از اسپری های فیکس استفاده شود، ترکیب کردن کرم پودر بر روی پوست راحت تر و ماندگاری آن بالاتر خواهد بود.

اسپری فیکساتور ضد آفتاب

بسیاری از اسپری های فیکس خاصیت ضد آفتابی دارند و SPF درون آن ها حدود 50 درصد می باشد. به همین دلیل استفاده از این اسپری ها شما را از ضد آفتاب بی نیاز می کند.

تثبیت کردن سایه چشم

یکی از مهم ترین کاربرد های اسپری فیکس، تثبیت سایه چشم می باشد به طوری که دیگر نیازی به تجدید آن نداشته باشید. شایان ذکر است که این روش موجب صرفه جویی در مصرف سایه چشم نیز می شود.

لیفت ابرو چیست و آیا برای شما مناسب است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا